Rewa Miejscowość

Rewa

Atrakcje Turystyczne

Rewa - mała miejscowość z wielkimi widokami

Rewa jest jedną z najpiękniejszych nadmorskich miejscowości. Jest znanym centrum turystycznym, które odwiedzane jest przez turystów przez cały rok. Urok tego miejsca przyciąga zarówno w upalne, letnie dni jak i zimową porą, która raczy spokojem i błogim relaksem. Rewa nie jest zwyczajną miejscowością wypoczynkową. Miejsce to przyciąga swoim osobliwym ukształtowaniem terenu, gdzie płycizny wpływają na specyficzne ukształtowanie morza, a przecinający morze piaskowy cypel znany jest wśród turystów na całym świecie.
rewa-co-warto-zwiedzic-turysta.jpg

Rewski Cypel

Nazwa tej uroczej miejscowości wywodzi się od swojej wyjątkowej i najbardziej charakterystycznej atrakcji turystycznej, czyli piaszczystego, podwodnego wału zwanego właśnie rewą. Wał ten rozciąga się od rewskiego cypla, aż po Mierzeję Helską. Nasuwa się pytanie czy można przejść od Rewy, aż po Hel? Odpowiedzą na to pytanie jest coroczny Marsz Śledzia odbywający się w sierpniu, gdzie śmiałkowie odbywają 12 kilometrową trasę po płyciźnie pomiędzy Kuźnicą morską na Półwyspie Helskim, a Rewą koło Gdyni.
Cypel Rewski jest popularną atrakcją turystyczną, dzięki niemu Rewa posiada dwie wyjątkowe plaże spowite delikatnym złocistym piaskiem. Są to plaża południowa za cyplem w kierunku Gdyni oraz plaża północna rozciągająca się w kierunku Pucka. Obie plaże są strzeżonymi kąpieliskami, więc każda forma rozrywki jest bacznie strzeżona przez wykwalifikowanych ratowników.
Rewa, dzięki swojemu wyjątkowemu cyplowi przybrała miano kolebki sportów wodnych. Zatoka Pucka charakteryzuje się bardzo płytkimi i ciepłymi wodami, gdzie wieją mocne wiatry, które tworzą idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Do niedawna w Rewie królował windsufring, lecz z powodzeniem widać coraz więcej entuzjastów kitesufingu czy wakebordingu.

Rewa - relaks i natura. Wakacje nad morzem

Rewa poprzez swoje wyjątkowe położenie jest nie tylko doskonałą bazą do aktywnego wypoczynku i dostępu do wielu atrakcji, otoczona rezerwatami przyrody cechuje się również nieskazitelnie czystym powietrzem oraz bogactwem fauny i flory. Będąc w Rewie masz niesamowitą okazję skorzystać z dobrodziejstw Rezerwatu Przyrody Mechelińskie Łąki oraz Rezerwatu Przyrody Beka.

Rezerwat Mechelińskie Łąki położony jest na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. W rezerwacie znajduje się punkt badawczy wędrówek ptaków oraz punkt widokowy, z którego można podziwiać rozległy teren. Rośnie tu około 200 gatunków roślin, w tym ponad 20 chronionych lub rzadkich. Do najcenniejszych gatunków flory występujących w rezerwacie należy mikołajek nadmorski i stanowiska słonorośli. Rezerwat Mechelińskie Łąki jest ważnym miejscem gniazdowania rzadkich gatunków ptaków wodno-błotnych oraz wodnych. W południowo-zachodniej części rezerwatu znajduje się kolonia gniazdowa czapli siwej licząca około 80 gniazd. Rezerwat jest istotnym miejscem podczas migracji ptaków.

Rezerwat Przyrody Beka został utworzony celem ochrony ssaków, gadów, płazów oraz ptaków. Rezerwat włączony został w granice ostoi Natura 2000. Zaliczany jest jako obszar chroniony wedle Dyrektywy ptasiej (Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków) oraz dyrektywy siedliskowej (Specjalny Obszar Ochrony Siedlisk). Na terenie parku znajduje się wieża widokowa, z której można podziwiać piękne widoki na okoliczne tereny. Dla zwiedzających przygotowano ścieżki piesze oraz trasy rowerowe, które pozwolą na lepsze poznanie i zwiedzenie rezerwatu.

Zwiedzanie Rewy: co warto zobaczyć?

Plaża w Rewie

Zdecydowanie jedna z ważniejszych i bardziej ekscytujących atrakcji w regionie. Jest jednym z najlepszych miejsc do wypoczynku nad morzem zarówno dla rodzin z pociechami, jak i miłośników sportów wodnych. Jednym z ciekawszych elementów plaży jest fakt, że przylega ona do dwóch różnych zatok. Z jednej strony przylega do Zatoki Puckiej, która charakteryzuje się ciepłą i płytką wodą, z drugiej strony do Zatoki Gdańskiej, gdzie woda jest przejrzysta i bardziej wzburzona. Jak można zauważyć, mamy do czynienia z dwoma zupełnie innego rodzaju plażami, które przyciągną koneserów różnego rodzaju wypoczynku, od aktywnego wypoczynku, aż po błogie leniuchowanie na piaszczystej plaży. Plaże znajdują się zaledwie 200m od centrum Rewy i mają długość 4km. Na 100 metrach plaży znajduje się strzeżone kąpielisko, które jest doskonałym miejscem dla rodzin z dziećmi. Szeroka na 50 metrów plaża jest czysta i zadbana. To prawdziwy raj dla całej rodziny. Oczywiście plaże są zwieńczone najbardziej charakterystycznym punktem w regionie, czyli prawdziwą osobliwością w postaci rewskiego cypla.

Cypel Rewski
To atrakcja, która zostanie zapamiętana do końca życia przez każdego, kto się tam pojawi. To nic innego, jak atrakcyjny turystycznie piaszczysty półwysep, który przyciąga swoim niezwykłym urokiem turystów z całego świata.
Jest on początkiem pasa płycizn i mielizn na Zatoce Puckiej, długości ponad 10 km, rozciągający się od Rewy do Jastarni. Kiedy poziom wody jest niski, część mierzei wystaje ponad fale, tworząc odcinek o długości 1 km i szerokości 40-50 metrów.

Molo
Jeśli chcesz odpocząć i zrelaksować się, warto wybrać się na molo. To idealne miejsce na wieczorny spacer, który pozwoli Ci cieszyć się zachodem słońca z pięknym widokiem morza. Z pewnością zakochasz się w tym miejscu i zapragniesz tu wrócić.

Cmentarzysko Wraków
Jeśli jesteś miłośnikiem nurkowania, to jest to miejsce, które powinieneś odwiedzić. Rewa jest kultowym miejscem dla entuzjastów podwodnego zwiedzania, gdyż znajduje się tutaj ogrom wraków, które swoją tajemniczością przyciągają prawdziwych śmiałków. Wrak statku to nie tylko ciekawy obiekt do zwiedzania, ale również miejsce pełne tajemnic i historii. Te atrakcje robią wrażenie na każdym nurku. Nurkowanie wśród wraków statków to również doskonała okazja do poznania różnorodnej fauny i flory morskiej. Wiele gatunków ryb i innych zwierząt morskich zamieszkuje wraki statków, tworząc unikalne ekosystemy. Dla nurków jest to niepowtarzalna okazja do poznania historii i przeżycia niezapomnianych wrażeń.
Stara przystań jachtowa, której powstanie datuje się na XVI wiek. Przed wybuchem II wojny światowej statki pasażerskie oraz niewielkie żaglowce cumowały w tym miejscu. Obecnie przystań służy jedynie celom rekreacyjnym.

Aleja Zasłużonych Ludzi Morza jest jedną z głównych atrakcji w Rewie. W 2004 roku został tam odsłonięty Krzyż Morski, który jest ważnym znakiem nawigacyjnym, oraz pierwsze trzy tablice pamiątkowe poświęcone:

• gen. Józefowi Hallerowi
• Klemensowi Długiemu
• Janowi Leszczyńskiemu

Zapoczątkowało to coroczną tradycję wmurowywania w Aleję kolejnych trzech tablic z nazwiskami zasłużonych ludzi morza. Tablice przybierają kształt róży wiatrów. Sama aleja stała się atrakcyjnym miejscem spacerów, wyposażonym w ławki i stojaki na rowery.

Rejsy Wodne w Rewie. Będąc na miejscu zdecydowanie warto skorzystać z bogatej oferty rejsów z Rewy. Jak powszechnie wiadomo, Rewa jest idealną bazą wypadową do wszystkich morskich atrakcji i miast w okolicy. Tak i w tym przypadku nie mogło zabraknąć drogi morskiej, którą możemy dostać się do tych wszystkich atrakcji regionu. Rewa oferuje rejsy wodne w postaci:

• Tramwaju wodnego Rewa – Jastarnia (Półwysep Helski)
• Rejsy Katamaranem
• Rejs Rewa – Gdynia

Rejsy są prawdziwym rarytasem dla miłośników wypraw nad morze, obfitujących w piękne krajobrazy i charakterystyczny, morski klimat. Idealne dla tych, którzy chcą odpocząć od codzienności i cieszyć się przebywaniem nad morzem.

Rewa: miasto sportów wodnych

Rewa nieformalnie nazywana jest miastem sportów wodnych. Warunki pogodowe, jakie tu panują są wprost idealne do uprawiania windsurfingu, kitesurfingu, wakeboardingu, kajakarstwa, żeglarstwa czy pływania na desce SUP.


Rewa jest idealnym miejscem dla każdego, kto chce zaznać odrobiny adrenaliny czy zasmakować w przyjemności płynącej z uprawiania sportów wodnych. Warunki pogodowe panujące na cyplu sprawiły, że z tej rozrywki korzystają nie tylko wytrawni windsufrerzy czy kitesurferzy. Wokół cypla powstało wiele szkół windsufringu i kitesurfingu, dlatego Rewa jest idealnym miejscem również dla tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tego typu rozrywce. Szkoły idealnie ukształtowały swoje oferty pod turystów, gdyż oferują kursy tygodniowe, weekendowe czy nawet indywidualne lekcje z instruktorem. Dzięki temu każdy wypoczynek można urozmaicić chwilą adrenaliny płynącej ze zróżnicowanej oferty aktywności na wodzie. Co istotne, każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż sporty wodne przyciągają niezależnie od płci, wieku czy kondycji. Każdy sport natomiast oferuje niesamowitą rozrywkę, kontakt z przyrodą oraz daje szansę na mnóstwo ruchu na zdrowotnym morskim powietrzu.


Rewa: atrakcje turystyczne dla całej rodziny
• Rejsy wycieczkowe.
• Aqua Park w Redzie 15km
• Dar Pomorza muzeum w Gdyni 15km
• Tramwaj wodny Rewa – Jastarnia
• Klif w Gdyni 20km
• Fokarium na Helu 65km
• Aleja zasłużonych ludzi morza w Rewie
• Rezerwat ornitologiczny BEKA 3km
• Molo w Mechelinkach 1km
• Cypel w Rewie

Wypoczynek w Najlepszym Wydaniu

Zyskaj Jeszcze Więcej

Pobudź wyobraźnię i zaplanuj niezapomniane chwile

Komfort

Odkryj zupełnie nową jakość wypoczynku, którą zapewnisz sobie i swoim bliskim

Zdrowie

Śpij krócej i budź się w pełni sił. To jest miejsce Dla Ciebie

Styl

Pozwól sobie na odrobinę luksusu połączonego z wyraźnie odczuwalną wygodą

Energia

Odkryjesz na nowo żywą radość i spontaniczność

Natura

Czerp z uzdrawiającej mocy natury w otoczeniu Parków Narodowych

Relaks

Stres, pęd, codzienność. Odpręż się… trafiłeś we właściwe miejsce!