You are currently viewing Magia Polskiej Jesieni nad Morzem
Pobyt nad morzem poza sezonem atrakcje nad morzem jesienią

Magia Polskiej Jesieni nad Morzem

Jesień nad morzem – to magiczny okres

gdy przyroda przenosi nas do krainy spokoju i barw. W Polsce, nad brzegami Bałtyku, ta pora roku prezentuje się w całej swojej okazałości. Wypoczynek nad morzem jesienią, choć nierzadko pomijany na rzecz letnich ekscytacji, ma swój niezrównany urok. Odpoczynek od zgiełku letnich tłumów odsłania przed nami prawdziwe piękno nadmorskich miejscowości.

Jesień nad morzem to czas, kiedy przyroda przybiera swoje najpiękniejsze barwy. Las otaczający wybrzeże staje się paletą złotych, pomarańczowych i czerwonych odcieni. Słońce nieco niżej wznosi się na niebie, co nadaje krajobrazowi niezwykłą magię. To właśnie wtedy Bałtyk jawi się nam jako spokojne i majestatyczne morze, a plaże, zamiast tłumów turystów, zapraszają do długich relaksujących spacerów.

Spokój i Wytchnienie

Kąpiele słoneczne i szaleństwo w wodach Bałtyku jednoznacznie kojarzą się z pobytem nad morzem latem. Decydując się na wyjazd jesienią, poznajemy zupełnie inne oblicze plaż i wypoczynku nad morzem. Jesień nad morzem to spokój, wypoczynek i wiele możliwości na atrakcyjne spędzanie czasu z rodziną lub przyjaciółmi. To idealny okres na ucieczkę od codziennego zgiełku i zadbanie o swoje ciało oraz umysł. Jesień nad Bałtykiem maluje krajobrazy w pięknych kolorach. To doskonały czas, aby podziwiać nadmorskie atrakcje, przyrodę i jednocześnie czerpać z właściwości zdrowotnych tego okresu.

Nadmorski klimat sprzyja dbaniu o kondycję fizyczną i zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu. Przyrodnicze eksploracje pozwalają cieszyć się bliskością natury – zapachem lasu czy grzybobraniem. Szukający aktywności wybiorą się na długi spacer brzegiem morza, podziwiając przepiękne widoki. Osoby, które lubią jeździć na rowerze, docenią wiele ścieżek rowerowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Pływacy, bywalcy klubów fitness oraz wszyscy, którzy preferują zdrowy, aktywny styl życia, znajdą coś dla siebie podczas jesiennego pobytu nad morzem. A gdy pogoda dopisze, warto wybrać się na pustą plażę z matą do jogi i wykonać choćby kilka ćwiczeń. Wysiłek fizyczny nabierze wtedy iście duchowego znaczenia.

Podsumowaniem pełnego aktywności i przyjemnych wrażeń dnia może być wizyta na plaży z widowiskowym zachodem słońca w roli głównej, zbieraniem bursztynów i patrzeniem daleko za horyzont w falujące wody Bałtyku. Jesień nad morzem to czas, który pozwala nam na odnalezienie spokoju i równowagi, których często brakuje nam w codziennym życiu.

Sporty wodne jesienią

Miłośnicy sportów wodnych po gorącym letnim okresie nie rezygnują z przyjemności jaka płynie z zabawy na wodzie. Co sprawia, że jesień jest świetną porą do uprawiania sportów wodnych? Mniej tłumów, stabilny wiatr i piękne jesienne pejzaże sprawiają, że jest to wyjątkowa pora roku dla miłośników kitesurfingu, windsurfingu czy SUP. Rozwiązaniem na obniżającą się temperaturę są najczęściej pianki, które świetnie spełniają swoją rolę.

1. Kitesurfing

Jesień to doskonały czas na kitesurfing. Wiatr nad Bałtykiem jest stabilny, a temperatura wody nadal pozwala na długie sesje na desce. To niezwykle ekscytujący sport, który daje dużą dawkę adrenaliny.

2. Windsurfing

Windsurfing to idealna propozycja dla tych, którzy chcą połączyć sport z przyjemnością obcowania z naturą. Jesień nad Bałtykiem oferuje świetne warunki do nauki i doskonalenia umiejętności na desce.

3. SUP (Stand-Up Paddleboarding)

Jeśli szukasz czegoś spokojniejszego, SUP to doskonały wybór. Stan na desce i wiosłuj po spokojnej taflinie bałtyckiej w otoczeniu pięknej jesiennej przyrody.

Obserwacja Ptaków- Zatoka Pucka, Raj dla Ptaków

Zatoka Pucka to wyjątkowe miejsce, które stało się ulubionym azylem ptaków. Te wody są niezwykle istotnym terenem zarówno do żerowania, jak i odpoczynku dla ptaków migrujących wzdłuż polskiego wybrzeża. Co roku przyciąga tu nawet do 100 tysięcy ptaków, którzy pozostają tu również przez całą zimę. Wśród różnorodnych gatunków ptaków, które korzystają z uroków Zatoki Puckiej, możemy wymienić perkoza dwuczubego, rogatego, czernicę, bielaczkę, gągoła, nurogęś i ogorzałkę. Oprócz tego, nad brzegami zatoki znajdują się słone łąki, które stanowią doskonałe miejsce lęgowe dla rzadkich gatunków ptakówsdfasf

W  rezerwacie Beka stwierdzono lęgi 70 gatunków ptaków. Najważniejsze z nich to:

 • gęgawa Anser anser
 • krakwa Anas strepera
 • krzyżówka Anas platyrhynchos
 • szlachar Mergus serrator
 • błotniak stawowy Circus aeruginosus
 • żuraw Grus grus
 • łyska Fulica atra
 • czajka Vanellus vanellus
 • biegus zmienny Calidris alpina
 • kszyk Gallinago gallinago
 • krwawodziób Tringa totanus
 • rybitwa białoczelna Sterna albifrons
 • pliszka cytrynowa Motacilla citreola
 • pliszka żółta Motacilla flava
 • świergotek łąkowy Antus pratensis
 • słowik szary Luscinia luscinia
 • dziwonia Carpodacus erythrinus

Polskie wybrzeże kusi nie tylko latem. Nawet po zakończeniu sezonu letniego nad morzem można znaleźć wiele atrakcyjnych rozrywek. Ekskluzywne butiki, wyjątkowe hotele usytuowane bezpośrednio nad brzegiem morza oraz ikoniczne widoki na Bałtyk oferują komfortowe pobyty przez cały rok. Przekonaj się, jak relaksujący może być wypoczynek nad morzem poza gorącym okresem wakacyjnym. Wybierz komfort i korzystne ceny pokoi i apartamentów, ciesz się urlopem w pojedynkę, z partnerem, z rodziną lub przyjaciółmi. Jesień nad Bałtykiem zachwyca swoim urokiem, a nadmorskie kurorty zapewniają wiele atrakcji również w przypadku kapryśnej pogody. To sprawia, że pobyt nad morzem we wrześniu, październiku lub listopadzie może okazać się strzałem w dziesiątkę

Dodaj komentarz