You are currently viewing Underworld Open’er 2023 Festival Gdynia
Underworld Open'er 2023 Festival Gdynia Rewa

Underworld Open’er 2023 Festival Gdynia

Karl Hyde i Rick Smith są legendą. Wracają na Open’era – 30 czerwca, Tent Stage.

Underworld został założony w 1980 roku w Cardiff w Walii przez Karla Hyde’a i Ricka Smitha. Początkowo działali pod nazwą “Freur” i eksperymentowali z różnymi gatunkami muzycznymi. Jednak dopiero po zmianie nazwy na “Underworld” w 1987 roku, zaczęli odnosić większe sukcesy.

W pierwszej połowie lat 90′, Underworld zdobył uznanie w brytyjskim undergroundzie muzycznym. Ich dźwięki były unikalne i nowatorskie, a występy na żywo zachwycały publiczność. W 1993 roku wydali swój pierwszy album “Dubnobasswithmyheadman”, który okazał się przełomowy dla zespołu. Album ten otrzymał entuzjastyczne recenzje i został uznany za jeden z najważniejszych albumów elektronicznych lat 90′.

Jednak to ich kolejny album, “Second Toughest in the Infants” z 1996 roku, przyniósł im ogromną popularność na całym świecie. Album ten zawierał przełomowy utwór “Born Slippy (Nuxx)”, który stał się prawdziwym hymnem pokolenia. “Born Slippy (Nuxx)” zdobył szczyty list przebojów i został użyty w ścieżce dźwiękowej do filmu “Trainspotting”. Ten sukces przyniósł Underworldowi międzynarodową sławę i ugruntował ich pozycję jako jednego z najważniejszych zespołów elektronicznych na świecie.

Brzmienie i styl muzyczny Underworld

Underworld słynie ze swojego charakterystycznego brzmienia, które łączy elementy techno, house’u, ambientu i innych gatunków elektronicznych. Ich muzyka jest dynamiczna, pełna energii i niezwykle hipnotyzująca. Cechą wyróżniającą Underworld jest również niezwykłe połączenie mocnych, pulsujących rytmów z melancholijnymi i refleksyjnymi tekstami.

Karl Hyde jest głównym wokalistą zespołu i jego niepowtarzalny styl wokalny nadaje utworom charakterystyczny wyraz. Rick Smith odpowiada za produkcję i kompozycję, tworząc bogate i wielowymiarowe aranżacje dźwiękowe. Ich współpraca owocuje tworzeniem niezwykłych utworów, które wciąż intrygują i zachwycają słuchaczy na całym świecie.

Underworld na Open’er Festival

Underworld ma ogromną rzeszę fanów w Polsce, dlatego ich występ na Open’er Festival jest wydarzeniem, na które czekają wszyscy miłośnicy ich muzyki. Underworld wielokrotnie udowodnił, że potrafi porwać polską publiczność i stworzyć niesamowitą atmosferę na koncertach.

Występ Underworld na Open’er Festival odbędzie się 30 czerwca na scenie Tent Stage. Będzie to okazja, aby razem z tysiącami fanów z całego kraju cieszyć się ich niepowtarzalnym brzmieniem i energetycznym występem. Underworld na żywo to prawdziwe doświadczenie muzyczne.

Dodaj komentarz