You are currently viewing Bon turystyczny 2023
Bon turystyczny na wakacje 2023 kiedy wprowadzony.

Bon turystyczny 2023

Czy będzie Bon Turystyczny 2023?

Czy będzie nowy Polski Bon Turystyczny 2023/2024? Czy rząd przewiduje bon na wakacje? Jak złożyć wniosek o bon turystyczny? To są często zadawane pytania, gdy w rządzie wspomniano o wprowadzeniu bonu turystycznego 2.0. Kiedy zostanie wprowadzony nowy bon turystyczny?

Pod koniec kwietnia pojawiły się pierwsze informacje o nowej, tegorocznej edycji programu przyznawania bonów turystycznych. Na bon turystyczny liczą nie tylko urlopowicze, rodziny z dziećmi, ale także branża turystyczna.

Planowo bon turystyczny miał zagościć w kieszeniach Polaków od 1 czerwca jednak prace nad nową formą bonu turystycznego nadal trwają i kolejną przewidywaną datą wprowadzenia bonu turystycznego jest 1 lipca.

Czy bon turystyczny 2.0 będzie przedłużeniem programu pierwszej edycji?

Bon turystyczny został wprowadzony jako forma wsparcia rządowego, skierowana do rodzin pragnących spędzić wymarzone wakacje w trudnych czasach osłabionej gospodarki, wynikłych z pandemii. Dzięki temu programowi wspierana jest również branża turystyczna, która nadal odczuwa skutki kryzysu zarówno gospodarczego, jak i turystycznego. Bon turystyczny przysługiwał wszystkim rodzinom niezależnie od poziomu dochodów w gospodarstwie domowym, umożliwiając każdej rodzinie spełnienie marzeń o wakacjach nad morzem.

Dla kogo jest przeznaczony Bon Turystyczny?

Bon Turystyczny mogą otrzymać wszystkie rodziny, które mają przynajmniej jedno dziecko poniżej 18 roku życia. Warto zaznaczyć, że jednym z kryteriów uprawniających do otrzymania bonu jest urodzenie dziecka przed 31 grudnia 2021 roku. Każdy bon jest przypisany do konkretnego dziecka, na które został zarejestrowany. Wartość bonu wynosi 500 złotych. Należy pamiętać, że bon nie może być zamieniony na gotówkę, sprzedany, przekazany lub odsprzedany. Jeśli rodzina ma dwoje lub więcej dzieci, wartość bonu zostanie odpowiednio pomnożona zgodnie z liczbą dzieci. Dodatkowo, rodziny wychowujące dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością otrzymają podwójną wartość bonu, czyli 1000 złotych.

Jak zdobyć Bon Turystyczny?

Aby uzyskać Bon Turystyczny, należy założyć konto na platformie Usług Elektronicznych ZUS. Na stronie znajduje się szczegółowa instrukcja, która krok po kroku wyjaśnia, jak łatwo wygenerować kod kuponu. Po wygenerowaniu kodu, który jest unikalnym 16-cyfrowym numerem, zostanie on wysłany na podany przez Ciebie numer telefonu w formularzu rejestracyjnym. Ten otrzymany kod będzie potrzebny do dokonywania rezerwacji w ośrodku Flamingo, wypożyczalni kajaków. W momencie aktywacji bonu, zostanie również wygenerowany kod obsługi płatności, który również należy zachować w celu realizacji rezerwacji.

Ile czasu mam na wykorzystanie Bonu Turystycznego?

Często pojawiają się pytania dotyczące terminu ważności Bonu Turystycznego. Czas wykorzystania ubiegłorocznej edycji bonu turystycznego już minął. Bon można było wykorzystać do 31 marca. Środki z bonu można było wykorzystać w całości lub częściowo, na przykład jako dopłatę. Należy jednak pamiętać, że bon nie mógł być wykorzystany po upływie tego określonego terminu.

Co dalej z programem wsparcia?

Prace nad nową edycją bonu turystycznego wciąż trwają. Zapowiadane są przeróżne modyfikacje programu i nie można przewidzieć jego ostatecznej wersji. Jedno jest pewne. Program zostanie wprowadzony na wakacje 2023. Umożliwi to zasilenie portfela urlopowiczów o dodatkową kwotę, która w dobie inflacji może przekraczać ustalone wcześniej 500zł. Na pewno będzie to znaczący czynnik pobudzający branżę turystyczną w sezonie wakacyjnym.

Dodaj komentarz