You are currently viewing Nowy Bon Turystyczny 2.0
Nowy bon turystyczny nowe zasady i nowa forma finansowania. Więcej pieniędzy

Nowy Bon Turystyczny 2.0

Nowy Bon Turystyczny 2.0

Bon Turystyczny 2023, Bon Turystyczny 2.0, a może Nowy Bon Turystyczny? Bez względu na nazwę kontynuacji programu mamy już niemal pewność, że zostanie on wprowadzony. Spekulowana jest data i forma świadczenia. Mamy deklarację Wiceministra sportu i turystyki o kontynuacji programu.

Bon Turystyczny w liczbach

Poprzednia edycja bonu turystycznego była absolutnym hitem. Nic więc dziwnego, że wciąż pojawiają się pytania o wznowienie świadczenia na zbliżające się wakacje. Bon turystyczny był dostępny od 1 sierpnia 2020 roku do końca marca 2023 roku. Stanowił jednorazowe wsparcie finansowe w wysokości 500 złotych na każde dziecko, a dla dzieci z niepełnosprawnością kwota ta wynosiła 1000 złotych. Bon można było wykorzystać na opłacenie usług hotelowych lub udziału w imprezach turystycznych w Polsce. Program ten zdobył ogromną popularność, przynosząc korzyści zarówno branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku pandemii Covid-19, jak i rodzicom. Według danych ZUS dotyczących programu Polski Bon Turystyczny, w okresie od 1 sierpnia 2020 roku do 31 marca 2023 roku przeprowadzono ponad 5,5 miliona transakcji o łącznej wartości niemal 3,2 miliarda złotych. Oznacza to, że Polacy wykorzystali dodatkowe pieniądze na rozrywkę z programu w 95%.

Bon Turystyczny w innej formie

Wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy przyznał w rozmowie z PAP, że “nie ma możliwości, żeby teraz przeznaczono 4 mld zł na takie wparcie. Takiego programu na pewno nie będzie”. Dodał jednak, że w jego resorcie trwają pracą nad inną formą wsparcia dla polskiej turystyki oraz rodzin. Prace skłaniają się ku rozwiązaniu, aby program obejmował letnie miesiące, a na każde dziecko przysługiwałaby jeszcze wyższa kwota świadczenia. Mogłoby to być 800 lub 1000zł w ramach bonu, lecz jeśli rodzice zdecydują się skorzystać z tego wsparcia, nie będą otrzymywać jednocześnie wypłat 500 + w przewidzianym okresie.

Jeszcze większe pieniądze na Bon Turystyczny

Według informacji podanych przez kancelarię premiera, środki Zakładowych Funduszy Świadczeń Socjalnych (ZFŚS) zostaną zwiększone dzięki najnowszemu porozumieniu. Zwiększenie środków Zakładowych Funduszy Świadczeń Socjalnych (ZFŚS) według informacji przekazanych przez kancelarię premiera, przyniesie korzyści dla większej liczby pracowników. Najnowsze porozumienie oznacza, że więcej osób będzie mogło skorzystać z dodatkowych świadczeń socjalnych na cele związane z wakacjami. Rodziny będą miały możliwość otrzymania większego wsparcia finansowego na realizację swoich planów urlopowych, co wpłynie na poprawę jakości ich wypoczynku. To zwiększenie środków oznacza, że większa liczba osób będzie mogła skorzystać z tego wsparcia, co przyczyni się do ożywienia sektora turystycznego oraz lokalnej gospodarki.

Dodaj komentarz